Jako už se stalo tradicí, na Pilsen Busking festu nesmí vedle hudby a tance chybět ani nový cirkus, žongléři, komedianti a akrobati. V letošním roce se tak můžete těšit na pětici různorodých zástupců těchto disciplín! Jejich hlavní zónou bude plac před Knihovnou v ulici Bedřicha Smetany, ale narazit na ně můžete i na zónách dalších. Pojďme si je představit:

Afrikan Acrobatic Act je rodákem z Ghany, nyní žijící v Německu a jeho show je plná akrobatických a žonglérských prvků!

Duo X Caso je Španělská dvojice zabývající se novým cirkusem, párovou akrobacií a divadlem. Mají za sebou vystoupení po celém světě a my jsme se na nich byli podívat v loňském roce na pouličním festivale v Linzi jehož název se neopovažujeme ani vyslovit, natož napsat!

Fabian Duro, rodák z Albánie, nyní žijící v Německu je jedním z nejpopulárnějších fotbalových freestylerů, o čemž se mohli přesvědčit i fotbalisté slavného Bayernu Mnichov, kterým přišel ukázat svůj um na trénink a je jen s podivem, že neodešel i se smlouvou..

Umami Dance Theatre je od pohledu velice nesourodá dvojka ze Španělska. Ale jak je již zvykem, zdání často klame a tihle dva borci jsou nejenom skvělými tanečníky, akrobaty, ale především úžasnými showmeny!

Marcos Masetti. Neříká vám někomu toto jméno? Nám rozhodně! Marcos, rodák z Argentiny, nyní žijící v Itálii přijede na náš festival již potřetí a my se moc těšíme na jeho nové vystoupení plné žonglérských, cirkusových a komediálních prvků!

Závěrečné vystoupení na této zóně bude v pátek i sobotu patřit Rulasovi Quetzalovi z Mexika, jehož show je založena na propojení hudby a ohně. Rulas už na PBF byl v roce 2016 🙂