V sobotu 8.8. se Náplavka na Radbuze promění ve velkou Busking Párty! Hlavní hvězdou budou progresivní rockeři Redlake Circus z Berlína, které doplní místní legendy instrumentálního řevu madebythefire, ambientně založený Tomáš J Holý, swingový Marty’s Henpecked Club, ethno world music Gabra a Brumlista (Nigunatica) a kejkle Kejklíře Rudy Hardena. Mezi Plzeňáky oblíbená, již tradiční akce se zároveň stane zahřívací párty před 7. ročníkem festivalu pouličního umění Pilsen Busking Fest. Ten proběhne od 4. do 5.9. v ulicích a parcích Plzně.

Program:

THE REDLAKE CIRCUS (mex/de/uk)

progressive / psychedelic / rock / metal

https://redlakecircus.bandcamp.com/

GABRA A BRUMLISTA – NIGUNATICA

world music

https://bandzone.cz/nigunatica

KEJKLÍŘ RUDY HARDEN

žonglování / kejkle / loutky

http://www.harden.cz/

MADEBYTHEFIRE

instrumental / screamo

https://madebythefire.bandcamp.com/

MARTY’S HENPECKED CLUB

swing

https://bandzone.cz/_95896

TOMÁŠ J HOLÝ

accoustic / percussive / post rock

https://tomasjholy.bandcamp.com/

Kdy: 8.8.2020 od 14:00 – 22:00

Kde: Náplavka u Radbuzy, Plzeň – poblíž kavárny Šálek & Špunt

Program: bude brzy zveřejněn

Důležité info / ”Vstupné”: Umělci nejsou nijak předem placení, tudíž => Hažte umělcům do klobouku, či do čehokoliv připomínající lapač peněz, kolik uznáte za vhodné…

Info:

Redlake Circus: Progresivní a neotřelý přístup k tvorbě, kdy kapele není cizí ani zapojování kouzelníků, žonglérů a jiných cirkusáků do svého setu hodně nahrubo definuje tuto, v současnosti v Berlíně usídlenou kapelu. Kombinace stylů jako psychedelic, progressive, post rock či metal není ničím na scéně novým přístupem, ale u Redlake Circus to funguje opravdu skvěle. Občas jsou slyšet vlivy Tool, sem tam pomalejších Pelican či hravých The Red Paintings. Frontman Sxdragan Santana, který v loňském roce solo vystoupil na Pilsen Busking Festu, pochází z Mexika a vnáší do samotné tvorby i hodně ze světa šamanismu a mystiky. Redlake Circus vydali celkem 3 LP a hned to první s názvem Ouroboros jim zmixoval Matt Bayles (Mastodon, Isis, Russian Circles) a zmastroval Ed Brooks (Pelican, Botch, Pearl Jam) v Seattlu, USA což značí celkem slušnou společnost a na zvuku jejich alb je to sakra slyšet! Připravte se na pořádnou a hlasitou šou 😉

Tomáš J Holý: Tomáš je český kytarista silně inspirovaný perkusivními akustickými kytarovými mistry jako Andy McKee nebo Michael Hedges. Je také velkým milovníkem post rocku a jeho koncerty jsou nezapomenutelný zážitek zejména když zavřete oči a necháte se unášet.

Marty’s Henpecked Club: Pražská, osmičlenná kapela, fungující od roku 2016. Jejich repertoár je zaměřen hlavně na populární hudbu z přelomu 40.-50.let, což je hlavně swing a jump blues. Tehdejším králem jukeboxů byl saxofonista a zpěvák Louis Jordan , v jehož hudbě výrazně rezonuje blížící se smršť, kterou v roce 1951 discjockey Alan Freed překřtil na rock&roll. Takže jestli jste zvědaví, co se vlastně hrálo, po tom co odešel Glenn Miller a než přišel Elvis, přijďte poslouchat, přijďte tančit, přijďte se bavit.

Kejklíř Rudy Harden: Zkušeností na rozdávání, v repertoáru žonglování, akrobacii, balancování, provazochodectví, kejkle a loutky. To je Rudy Harden, který ukáže, co všechno dokáže v rámci svého hlavního vystoupení od 16:30 a doplní speciálním bonusem, který nechce prozradit ani nám. Vemte sebou I děti nebo prarodiče, jeho zábavné a technicky náročné vystoupení si užijou všichni!

Madebythefire: Kdo by v Plzni neznal. Kapela, která hraje už snad odjakživa, ale svůj debut Budet vydali teprve před 7 lety a vysmáli se tak všem, kteří nad nimi nedočkavostí zlomili paličky. Kapela, která nezpívá, ale instrumentálně hraje screamo. Za dobu svý existence trochu ubrali na plynu a na syrovosti, aby se vydali cestou bohatších aranží a kudrlinek. Yamaha a Kawasaki už kluky nerajcujou, ale oheň je pořád žene dál a o tom to vlastně všechno je.

Gabra a Brumlista: Sice v 2/3 sestavě bez perkusionisty Jugošky, ale za to stále s hlasem, bubnem Gabry a hlavně brumlistou Petrem, který je jedním z nejlepších hráčů na tento prastarý nástroj v ČR.

https://www.youtube.com/watch?v=ltw4AW7IohM&t=348s

Tento projekt byl podpořen z Grantového programu Plzeňského Prazdroje, Grantového programu města Plzně a Grantového programu MO3 v Plzni. Na realizaci tohoto projektu jsou poskytnuty finanční prostředky z rozpočtu statutárního města Plzně.