Od 4. do 5. září se obyvatelé Plzně a okolí mohou těšit na již 7. ročník mezinárodního festivalu Pilsen Busking Fest, který se odehraje v ulicích a parcích na 6 hlavních zónách mezi polednem a desátou večerní. Centrem festivalu se stane oblíbené místo „U Branky“, kde se na velkém pódiu vystřídají hlavní hvězdy festivalu, vyroste kreativní zóna Živá Velryba, proběhne malý food festival plný exotických pokrmů a po skončení hlavního programu po 22. hodině se celý prostor promění v jednu velkou diskotéku. Ale nebojte, nebude se rušit noční klid, jelikož návštěvníkům budou zapůjčena sluchátka a každý si tak bude moci vybrat mezi 2 hudebními styly, které naživo naservírují vybraní DJs.

Festival už zná také svůj program a mapu. Stačí si jednoduše na webu www.buskingfest.cz vybrat z přehledu potvrzených umělců a v kombinaci s mapou a programem zveřejněným na  odkaze https://clashfinder.com/s/pbf2020/ je ihned jasné kdy, kde a kdo vystupuje. Pořadatelé upozorňují, že v programu se mohou objevit různé změny a přesuny, takže jej doporučují pravidelně aktualizovat. Specialitou letošního ročníku je 10 volných zón, kde dostane šanci kdokoliv mimo hlavní program pro prezentaci svého umění. Tyto zóny jsou opět součástí mapy a bližší pravidla pro jejich využívání hledejte na webu festivalu.

Neoficiální začátek festivalu proběhne již 3.9. v klubu Anděl, kde se představí největší hvězdy festivalu The Trouble Notes z Německa a Freeborn Brothers z Polska. Diváci tak dostanou více prostoru pro poznání i dalších umělců či kapel, kterých bude v letošním roce kolem 35. Skvělá představení určitě předvednou například Brass Avenue, Shizzle Orchestra, Daiana Lou, Olga Show, Rocky Leon, An Eagle In Your Mind a mnoho dalších.

Jako už se stalo tradicí, na Pilsen Busking Festu nesmí vedle hudby a tance chybět ani nový cirkus, žongléři, komedianti a akrobati. V letošním roce se tak můžete těšit na celkem šest různorodých zástupců těchto disciplín! Jejich hlavní zóna bude umístěn před Knihovnou v ulici Bedřicha Smetany, ale narazit na ně můžete i na zónách dalších. Pro zajímavost zde představíme polovinu z nich. Umami Dance Theatre je od pohledu velice nesourodá dvojka ze Španělska. Ale jak je již zvykem, zdání často klame a tihle dva borci jsou nejenom skvělými tanečníky, akrobaty, ale především úžasnými showmeny! Marcos Masetti je rodák z Argentiny, nyní žijící v Itálii, který přijede na Pilsen Busking Fest  již potřetí a diváci se mohou těšit na vystoupení plné žonglérských, cirkusových a komediálních prvků. Závěrečné vystoupení na této zóně bude v pátek i sobotu patřit Rulasovi Quetzalovi z Mexika, jehož show je založena na propojení hudby a ohně.

„Na celý festival je vstup sice zdarma, ale doporučujeme návštěvníkům přispět do klobouku či jakékoliv nádoby dobrovolně. Nejenom v tomto složitém období, kdy kulturní scéna dostala opravdu tvrdou ránu, je podle nás zcela zásadní touto formou podpořit a hlavně ocenit vystupující umělce,“

Kromě facebookové události https://www.facebook.com/events/1032001907216149/  sledujte také facebookový profil pořadatelů https://www.facebook.com/PilsenBuskingFest/