Již jedenáctý ročník festivalu proběhne opět začátkem září a přinášíme vám základní informace. Vedle uměleckých žánrů a lokalit, kde se Pilsen Busking Fest uskuteční jsou zveřejněna i první jména v hlavním programu festivalu. Pořadatelé zároveň apelují na své fanoušky, aby je podpořili ve sbírce na portále Donio.

V letošním roce proběhne tento mezinárodní festival pouličního i jiného umění od 5. do 8. září a v současné době finišujeme program festivalu, který bude mít opět co nabídnout každému z obyvatel i návštěvníků Plzně. Na své si přijdou zejména milovníci různorodých uměleckých směrů, ale i běžní obyvatelé města díky odvážné a zároveň velice přístupné festivalové dramaturgii. V rámci programu se představí pouliční hudebníci, kapely různých žánrů, komedianti, žongléři, cirkusáci, akrobaté nebo tanečníci. Dále se připravují různé  interaktivní kreativní zóny a další překvapení, která se často urodí jen pár dní před začátkem festivalu nebo i přímo během něj.

Hlavním středobodem festivalu se stejně jako v minulých letech stane náměstí Republiky. V každém rohu vyroste jedna z ozvučených zón a pořadatelé slibují, že program poskládají tak, aby se vzájemně nerušil. Na náměstí tak vyroste velké a malé pódium, informační stan, prodejní stánky a kreativní zóny určené pro přímé zapojení návštěvníků či pro tvorbu všemožných umělců. Festival se odehraje zároveň v sadovém okruhu a přilehlých ulicích na již prověřených místech u Muzea, Družby a Branky. A jak už je zvykem – část program bude dopředu daná a část ne.

Postupně odhalujeme jak na webu, tak sociálních sítích potvrzené umělce a nyní si představíme první z nich. Na Pilsen Busking Festu 2024 vystoupí po roční přestávce hráč na didgeridoo Renato Oliveira z Portugalska se svým projektem Till Sunday Pirate, reggae / dub, milovník smyček, dubu a reggae Reuben Stone z Nového Zélandu, ethno / world music duo z Bulharských hor The Flying Nomads, lehce výstřední hip hop / soul duo Major Butta z USA, vítěýka loňské Porty a písničkářka Marie Tilšarová s kapelou, po třetí za sebou se ukáže i electro project Gray Contrast z Německa, indie folkové duo z Austrálie Saije nebo strhující ohňová show v podání Fire Ninja, který pochází taktéž z Austrálie.

„Na festivale není předem dané vstupné a je na každém z návštěvníků, zda a případně jakou částkou konkrétního umělce podpoří. Po jedenácti letech našeho fungování jsme se sami dostali do situace, kdy pro zajištění existence a úrovně kvality festivalu potřebujeme podpořit od svých fanoušků a návštěvníků formou dobrovolného vstupného do virtuálního klobouku. Máme pro tento účel zřízenou sbírku na portále Donio a žádáme všechny naše fanoušky o podporu,“ apeluje Pavel Výška, jeden z pořadatelů festivalu.

Odkaz na sbírku: https://donio.cz/podporujipilsenbuskingfest

Pro více informací sledujte sociální sítě festivalu: 

facebooková událost: https://www.facebook.com/share/2krFANVkLFypRcgY/

facebook: https://www.facebook.com/PilsenBuskingFest

instagram: https://www.instagram.com/pilsenbuskingfest/

aftermovie: https://www.youtube.com/watch?v=CwOegC2uNBI