O co se jedná?

Domluvili jsme se zástupci města extra 9 zón v centru, kde dostane šanci každý. Kdokoliv si bude chtít zahrát, zažonglovat či prezentovat jakýkoliv um, tak stačí aby si na mapě festivalu (zóny č.9-17) vybral místo označené jako volná zóna a pokud bude v tu chvíli skutečně „volná“, může zde až 60 minut vystupovat a vybírat peníze od lidí do klobouku.

Jak bude takový busking probíhat?

Tyto zóny nebudou ozvučené, nebude zde přístup k elektřině = „pravý busking“. V případě komplikací, kdy některý busker před Tebou přetahuje svůj čas a opravdu se s ním nedá domluvit, zkus najít další volnou zónu. Není v našich silách koordinovat a hlavně hlídat samostatné buskery. Pokud ale nastane problém ze strany městské policie ohledně záboru, přijď na náš infostánek, kde se vše vyřeší. Tato situace by ale nastat neměla, jelikož by i MP měla mít informace o všech místech, kde je produkce povolena. Každý vystupující musí dodržovat tzv. Buskerský kodex zveřejněný na našem webu https://buskingfest.cz/o-festivalu/. Zóna nebude na místě fyzicky nijak označená, je důležité v tomto případě respektovat mapu festivalu, kde bude každá zóna označená bodem a číslem. Pokud budeš stát mimo tento bod (výrazně mimo), hrozí i pokuta od MP.

Mohu si zarezervovat konkrétní zónu a čas?

Ano, je to možné na emailu: busking.plzen@gmail.com. Kapacita pro rezervace je ale omezená a rezervuje se pouze zóna č.8 v ulici B. Smetany. Tuto možnost primárně nabízíme buskerům, kteří se těsně nedostali do hlavního programu festivalu. Takže se předem omlouváme, pokud už rezervace nebude možná. Update 23.8. – volná místa jsou pouze ve čtvrtek 12-14 a v neděli 21-22.

Důležité info na závěr

Před festivalem sleduj aktuální program (který bude zveřejněný cca týden před festem), kde bude u volné zóny s názvem Smetanka zveřejněný program týkající se zarezervovaných míst a časů. Pokud busker s rezervací přijde hrát na své místo a v domluveném čase už na ní je někdo jiný, musí busker bez rezervace opustit zónu a hledat další volný spot. Konkrétní mapa festivalu včetně dalších volných zón bude zveřejněna během pár dní.

Konec hlášení a hodně štěstí všem!