Pozor hlášení pro všechny aktivní umělce❗️?
Poprvé v letošním roce si vyzkoušíme koncept tzv. Volných zón 😮 ?

? O co se jedná?

Domluvili jsme se zástupci města extra 10 zón v centru, kde dostane šanci každý. Kdokoliv si bude chtít zahrát, zažonglovat či prezentovat jakýkoliv um, tak stačí aby si na mapě festivalu (bude brzy;-) vybral místo označené jako volná zóna a pokud bude v tu chvíli skutečně „volná“, může zde až 60 minut vystupovat a vybírat peníze od lidí do klobouku.

? Jak bude takový busking probíhat?

Tyto zóny nebudou ozvučené, nebude zde přístup k elektřině = „pravý“ busking  V případě komplikací, kdy některý busker před Tebou přetahuje svůj čas a opravdu se s ním nedá domluvit, zkus najít další volnou zónu. Není v našich silách koordinovat a hlavně hlídat samostatné buskery. Pokud ale nastane problém ze strany městské policie ohledně záboru, přijď na náš infostánek, kde se vše vyřeší. Tato situace by ale nastat neměla, jelikož by i MP měla mít informace o všech místech, kde je produkce povolena. Každý vystupující musí dodržovat tzv. Buskerský kodex zveřejněný na našem webu https://buskingfest.cz/o-festivalu/. Zóna nebude na místě fyzicky nijak označená, je důležité v tomto případě respektovat mapu festivalu, kde bude každá zóna označená bodem a číslem. Pokud budeš stát mimo tento bod (výrazně mimo), hrozí i pokuta od MP.

? Mohu si zarezervovat konkrétní zónu a čas?

Ano, je to možné na emailu: busking.plzen@gmail.com. Kapacita pro rezervace je ale omezena 10-ti buskery. Tuto možnost primárně nabízíme buskerům, kteří se těsně nedostali do hlavního programu festivalu. Takže se předem omlouváme, pokud už rezervace nebude možná. Každopádně, ještě volných cca 5 fleků 😉

? Důležité info na závěr

Sleduj aktuální program na https://clashfinder.com/m/pbf2020/, kde bude u volných zón 6-9 (Muzeum, Riegrova ul., Šafaříkovy Sady a Martinská ul.)
zveřejněný program týkající se zarezervovaných míst a časů. Pokud busker s rezervací přijde hrát na své místo a v domluveném čase už na je někdo jiný, musí busker bez rezervace opustit zónu a hledat další volný spot. Konkrétní mapa festivalu včetně volných zón bude zveřejněna během pár dní.

Konec hlášení a hodně štěstí všem!