X

Lenny

  • 3.6.2017
  • By Pilsen Busking Fest
  • Komentáře nejsou povoleny
  • in

Lenny_foto

písničkářka / klavíristka / skladatelka

" Pouliční umění u mně symbolizuje bezpodmínečnou lásku k muzice nebo ke kterémukoliv jinému umění "

Vlastním jménem Lenka Filipová, narodila se 25. září 1994 jako dcera zpěvačky Lenky Filipové.
V roce 2013 podepsala smlouvu s vydavatelstvím Universal Music a v témže roce vydala své první autorské skladby na EP ALL MY LOVE a FIGHTER, se kterými nadchla fanoušky napříč všemi generacemi a po právu byla označena za talent, který v Česku dlouho nebyl. Následovalo hudební ocenění Anděl za OBJEV ROKU.

V roce 2016 úspěšně odpromovala s titulem bakalář na londýnské univerzitě, kde studovala obor songwriting - písničkářství.
V září poslala do světa očekávanou debutovou desku HEARTS, která od svého vydání sklízí jednu pochvalnou recenzi za druhou a je považována za jeden z nejsilněj¬ších hudebních počinů roku. Hned v prvních třech týdnech se stala nejprodávajším albem a singl Hell.o nejhranější českou skladbou v rádiovém éteru. Lenny na úspěch desky v zápětí navázala stejnojmenným turné, které bylo záhy vyprodáno a jehož koncerty lze bezesporu označit za jedny z nejlepších show, které česká klubová scéna za poslední dobu zažila. Lenny opět dokázala, že je jedinečnou interperetkou s potencionálem překračujícím hranice a její tvorba i živá prezentace má evropské parametry.

Více na: http://lennymusic.net/

https://www.youtube.com/watch?v=zG2TEQvNwJU