X

Alex Dowis

  • 15.8.2014
  • By Pilsen Busking Fest
  • Komentáře nejsou povoleny
  • in

dowis2

http://www.dowis.cz

Alex Dowis se představí na Pilsen Busking festu Speed painingem (rychlomalován) a Light Artem (malbou světlem)!

Speed Paining

Tato unikátní živá výtvarná exhibice je báječným a zároveň napínavým zpestřením jakékoliv společenské události, plánované jak v exteriéru tak i v interiéru.

V rekordních časech jsme schopni před zraky diváků vytvořit realistickou malbu, stylizovaný obraz, graffiti...

Light Art je malba světlem na luminiscenční plochu.
Jedná se o živé vystoupení, kde je možné ztvárnit vše, od jednoduchých kreseb až po realistické portréty přímo před zraky diváků. Objevující se kresby, po chvíli mizí, čímž vzniká obrazová animace.

Alex Dowis se věnuje malbě a kresbě od dětství. Jako výtvarník, scénograf, textař, režisér i herec se podílel na celé řadě divadelních a filmových produkcí u nás i v zahraničí. Dlouholetá praxe v širokém pásmu působení a stovky spokojených zákazníků zaručují skutečný profesionální přístup a servis i pro toho nejnáročnějšího klienta.

Podstanou část jeho rané tvorby tvoří velké nástěné malby, jako součást vnitřních a venkovních designů, vycházejících zejména z oblasti umění graffity a street art.

V letech 2000-2003 se Alex Dowis zabýval provozem hip-hopového klubu a produkcí desítek kulturních akcí po celém území České Republiky. Je např. zakladatel produkční agentury DEPO CREW a festivalu HIP HOP KEMP. Od roku 2003 začal zároveň aktivně působit v pražském divadle Archa, se kterým posléze představil četná autorská představení v Evropě, USA a Asii.

V posledních letech se Alex Dowis věnuje filmovým dekoracím, scénografii a je vyhledávaný pro práci na reklamních kampaních. Mezi další aktivity patří živé výtvarné exhibice a workshopy na různých eventech, výstavách a společenských akcí.