X
  • 1.10.2018
  • By Pilsen Busking Fest
  • Komentáře nejsou povoleny
  • in Nezařazené

Fanoušci umění v ulicích a obyvatelé Plzně se dočkali! Od středy 3.10. do soboty 6.10. se uskuteční 5. Ročník Pilsen Busking Festu!

PBF_2018_baner_MAPA_web

Přes 250 vystoupení, kolem 30 zahraničních umělců, 4 dny plné hudby, divadla, tance, akrobacie a hlavně radosti ze sdílení společných chvil přímo na ulici se od 3. Do 6.10. uskuteční v Plzni během festivalu Pilsen Busking Fest 2018!

Pilsen Busking Fest 2018 má vskutku nabitý program různorodými druhy umění a zajímavých projektů je letos opravdu hodně. Pokusíme se tedy projít festival od začátku do konce a doporučit to nejzajímavější. „Nejdříve je důležité si uvědomit jedno ze specifik festivalu. Program se totiž oproti jiným festivalům celkem často mění a co platilo dopoledne už po obědě může být úplně jinak. To ale neznamená, že by to snižovalo kvalitu. Jen tam na tom místě na které jdete může být někdo úplně jiný. A kolikrát i zajímavější,“ říká Jan Šinko, dramaturg festivalu.

Středeční program a zahájení festivalu odstartuje ve 12:00 vystoupením Španělsko Německé chansonové skupiny Chanson Trottoir a toto vystoupení tak odpálí lavinu, která se bude valit až do sobotní noci. Kromě cca 30 různých uměleckých skupin se ten den ukáží i domácí rockeři Seventh Passion, kteří kromě jiného hráli letos na jednom z nejvěších festivalů v Evropě – Pol’and’rock a jsme moc rádi, že kývli i na naší nabídku a vystoupí pro Plzeňáky na ulici. Zlatým hřebem prvního dne pak bude návrat oblíbené buskerské kapely Yedhaki:Nautika, kteří se poprvé představí i s bubeníkem a celá Proluka bude tančit v rytmech akustické taneční hudby.

TheAmazingMan

Ve čtvrtek se celý festival rozroste o zónu v Kalikovském Mlýně, kde vystoupí například Irský žonglér, polikač ohňů a komediant Logy in fire. Ze speciálních vystoupení pořadatelé zařadili do programu tančírnu Kubánské Salsy, fotbalové freestylery nebo koncerty 3 Plzeňských kapel. Těmi budou milovníci latiny Ocho Ríos,  folk rockeři Kořínek, Misíková + hosté a na závěr dne world music trojice Nigunatica. V Proluce, hlavní zóně festivalu se milovníci psychedelického a garážového rocku mohou na závěr dne těšit na Portugalce Sunflowers na které naváže svým Silent DJ setem Till Sunday Pirate také z Portugalska.

Páteční den se místo Kalikováku objeví trochu větší zóna. Jediný den se PBF rozšíří i na Náměstí Republiky, kde na velkém pódiu proběhne přehlídka toho nejzajímavějšího z celého festivalu. Vystoupí zde Izraelští Jonz, jeden z nejlepších světových iluzionistů Jyoti Supernaturel a na závěr celé náměstí roztancuje 15 ti člený orchestr z Itálie Funkasin Street Band!

A nakonec i sobota bude mít své speciality. Tou nejrozsáhlejší bude přidání dalších 2 buskingových zón do prostoru Mlýnské Strouhy, kde budou buskeři zpříjemňovat přesun davů na Pilsner Fest. Ano, v sobotu bude skutečně celá Plzeň na nohou a město se promění v jednu velkou oslavu umění a samozřejmě i piva, které je pro západní metropoli tak typické. Z progamu se pak návštěvníci mohou těšit na unikátní vystoupení všech členů kapely Znouzectnost se svými solo projekty, beatbox battle a jako vyvrcholení celého festivalu na Argentinské bratry Seis Cuerdas, hrající mix flamenca, metalu a fusionu po kterých vystoupí one man didgeridoo band Till Sunday Pirate a zakončí tak celý festival.

20180407_225430