X
  • 6.9.2018
  • By Pilsen Busking Fest
  • Komentáře nejsou povoleny
  • in Nezařazené

Pilsen Busking Fest 2018 se nezadržitelně blíží a kromě živého umění nabídne i pestrou nabídku výstav, kreativních zón a dílen!

Pilsen Busking Fest 2018 je 5. ročník neziskového mezinárodního festivalu pouličního umění a uskuteční se od 3. do 6. října. Kromě desítek hduebníků, tanečníků, akrobatů, divadelníků a dalších zástupců „živého umění“ nabídne i umění statické v podobě zajímavých výstav či  lákavých a hravých kreativních zón.  Celý festival tak bude nejen o tom, co jeho návštěvníci uslyší a pobaví je, ale i o tom, co uvidí na vlastní oči nebo si budou moci sami vyzkoušet.

Graffiti wall

Graffiti wall

Letos se návštěvníci mimo jiné mohou těšit na výstavu fotografií na téma street art, ulice, lidé a cestování. Když se řekne street art, tak se každém jako první vybaví graffiti. Jak se takový street art, nebo-li statické umění prezentované na ulici, tvoří bude možno v podstatě naživo vidět v jedné z festivalových zón, kde vyroste tzv. graffiti wall. Místo v další kreativní zóně dostane umělecký keramik a kovář. Velká část prostoru bude věnována také mladším návštěvníkům a rodině formou her a zábavného programu. Děti i rodiče si zajisté užijí stavění obří papírové sochy, malování na obličej a další aktivity, které budou součástí kreativních zón. O tento zábavný program se z velké části stará projekt Živá Velryba se kterou festival spolupracuje již 3. rokem a je jedním ze základních stavebních kamenů celého festivalu.

„Máme spoustu zajímavých a kreativních nápadů, ale bohužel času není tolik, abychom mohli letos všechny realizovat. Každý z nás chodí ještě do „normálního“ zaměstnání, má rodinu a festival je takovým velkým koníčkem každého z nás, co jej pořádáme. Já bych si ale nesmírně přál a beru si za cíl, posunout statické umění, kreativní dílny a zóny a obecně celkový vizuál festivalu do příštího roku o pořádný kus dál. Tak aby se Pilsen Busking Fest vyrovnal festivalům organizovaných na profesionální úrovni po všech stránkách“, řekl Jan Mikyška – jeden z hlavních organizátorů festivalu.

Kdo si hraje, ten si hraje

Kdo si hraje, ten si hraje

Obyvatelé města i lidé z okolních měst a států se mohou zároveň těšit na nabídku kvalitního a pestrého jídla, pití a dobrot. Ty budou prostřednictvím jednotlivých prodejních stánků propojovat umělecké zóny festivalu a nabídnou tak, kromě uměleckých, i zážitky gastronomické. Stánky, patřící přímo k festivalu budou speciálně označené a pokud si u nich návštěvníci cokoliv koupí, podpoří i festival samotný. Letos bude poprvé možnost ocenit samotný festival příspěvkem do velkého klobouku umístěným v informačním stánku, což přispěje k ještě hlubšímu propojení pořadatelů festivalu s jeho návštevníky.

Každý rok přiváží Pilsen Busking Fest do Plzně zcela nové umělecké tváře, které vždy doplní pár úspěšných buskerů z minulých let. Pro letošní rok to bude hlavně skvělý Francouzský iluzionista Jyoti Supernaturel, který svými telekinetickými schopnostmi v minulém roce doslova očaroval celou Plzeň. Druhým výrazným účastníkem pak bude Till Sunday Pirate z Portugalska, one man didgeridoo band, který se vrací po 2 letech, aby Plzeňáky pro změnu rozpohyboval svým akustickým tanečním setem.

Živá Velryba v pohybu

Živá Velryba v pohybu