X
  • 29.6.2018
  • By Pilsen Busking Fest
  • Komentáře nejsou povoleny
  • in Nezařazené

Pilsen Busking Fest letos oslaví 5 let a opět roztančí i rozesměje celou Plzeň!

Rok se s rokem sešel, na severní polokouli začíná léto a to je signál pro všechny pouliční umělce, aby oprášili hudební nástroje, přenosné zesilovače a klobouky. Je čas buskingu a s ním je zpátky i festival pouličního umění – Pilsen Busking Fest! Ten se letos uskuteční od 3. do 6. října a opět obsadí centrum Plzně, aby udělal radost jejím obyvatelům a v neposlední řadě i návštěvníkům z jiných měst a zemí, kterých každým rokem značně přibývá.

Sven from Sweden (swe)

Sven from Sweden (swe) #PBF2017

Plzeň, 30. června 2018 - Rok 2018 je z pohledu českých, ale i světových dějin velice důležitým a významným rokem. Oslavujeme 100 let založení Československa a to se projevilo i na festivale Pilsen Busking Fest. Zájemců o Náměstí Republiky značně přibylo, bylo vypsáno mnoho projektů zaměřených na oslavy a zvýšená konkurence zkomplikovala přípravy nejednomu pořadateli kulturních akcí. „Z pohledu domlouvání záborů, partnerů a termínů to bylo tento rok skutečně nejtěžší v historii. Během příprav jsme tak nasbírali spousty zkušeností, ale i časových prodlev a komplikací, které jsme ale nakonec zvládli nejlépe, jak jen to šlo a můžeme tak představit náš netradiční festival i v tomto roce. Chci tímto moc poděkovat všem, kteří nám s tím pomáhají a podporují naše aktivity!“, hodnotí předfestivalové období Jan Šinko, programový ředitel festivalu.

Na Pilsen Busking Fest, který se bude poprvé konat na začátku října, tak naváže Pilsner Fest a po domluvě s Plzeňským Prazdrojem se oba festivaly částečně protnou. Centrum PBF se přesune do Kopeckého a Šafaříkových Sadů, kde vyrostou různé kreativní, buskerské a výstavní zóny. Bude zde i velké pódium v Proluce či zóna u Muzea. Na festivale samozřejmě nesmí chybět umění na ulici a tomu budou stejně jako v minulých letech sloužit ulice Smetanova, Americká, Riegrova, Martinská a možná i některé další. Vyvrcholení a přehlídka toho nejlepšího se pak uskuteční v pátek 5.10. na Náměstí Republiky, kde ve spolupráci s Plzeňským Prazdrojem postavíme velké pódium. Hlavní hvězdy PBF, tak budou mít příležitost ukázat, že i když jejich jména možná tolik neznáte, kvalitativně předčí většinu „headlinerů“ klasických českých festivalů a podobný program nenajdete nikde jinde v ČR.

Surprise Effect (fra)

Surprise Effect (fra) #PBF2017

Mezi prvními potvrzenými umělci nechybí například world music / folková kapela MAYWA z Peru, úžasný písničkář EMPEROR X z USA, vokální trenérka a looperka LAURA GUARCH z Anglie, hráč na plastové trubky a jiný odpad El-loren ze Španělska nebo akrobaté a tanečníci z daleké Ghany – AKWAABA DANCE COMPANY. A to je jen pár jmen na úvod. Sledujte webové stránky nebo facebookový profil pořadatelů zde: http://buskingfest.cz/ + https://www.facebook.com/PilsenBuskingFest/ a očekávejte v nejbližíšch dnech a týdnech, že budete doslova zasypáni informacemi o novinkách, které si na vás pořadatelé z neziskovky CONEXIS z.s. připravili.

Součástí předfestivalového období budou i busking párty v ulicích Plzně nebo na pláži u nákupního centra Olympie a organizátorům se tak postupně plní jejich sen. Oživit Plzeň po celý rok a nejen během 4 dní festivalu!

Tram33 (bel)

Tram33 (bel) #PBF2017