X
  • 16.10.2017
  • By Pilsen Busking Fest
  • Komentáře nejsou povoleny
  • in Nezařazené

Pilsen Busking Fest vyplnil očekávání a skutečně na 4 dny oživil Plzeň!

Před pár dny skončil festival pouličního umění Pilsen Busking Fest a i přes trochu studenější počasí zaznamenal mezi lidmi velký úspěch. Podle prvotních odhadů se na něj přišlo během čtyř dní podívat kolem 11 000 diváků, což je zhruba dvakrát víc než v loňském roce. Vystoupilo zde kolem 40 zahraničních a 20 českých kapel, muzikantů, komediantů, tanečníků, akrobatů a mnoho dalších uměleckých profesí včetně graffiti exhibice a různorodých kreativních zón pro děti i dospělé. Největší úspěch v ulicích Plzně vzbudil Thom Artway, Forest z Izraele, Maurizio Presidente z Francie a Ottone Pesante z Itálie.

pbf2017_06

Začíná se stávat tradicí, že koncem září nenajedou do Plzně jen vysokoškoláci z celé republiky, ale i umělci z celého světa. Před několika dny proběhl největší festival pouličních umělců v České republice Pilsen Busking Fest a do srdce Plzeňáků se zapsal tím nejlepším způsobem. Chvílemi se totiž nešlo ucpanými ulicemi ani dostat skrz, což sice neocení člověk chvátající na autobus, ale buskerům – pouličním umělcům se to hodně líbilo. Až na pár vyjímek, kterým stál v cestě déšť či technicko organizační problémy odjížděli buskeři nadšení a kromě dobrého jídla, pití a ubytování si pochvalovali specifickou atmosféru, kterou se společně s návštěvníky podařilo vytvořit.

Festivalu si začíná všímat i vedení města a Plzeňského kraje. Festivalu udělalil záštitu Mgr. Martin Baxa, náměstek hejtmana pro oblast kultury a památkové péče a symbolický klíč od města předal organizátorům i samotný primátor města Plzně pan Martin Zrzavecký.

pbf2017_04

„Moc děkujeme všem, kteří nás jakkoliv podpořili, pomohli nám stavět, bourat, krmit, ladit a nebo se přišli s námi v ulicích Plzně bavit. Je nám zároveň jasné, že festival měl své větší i menší chyby, tak se za ně návštěvníkům i pár buskerům, kteří to prostě schytali omlouváme a do příště to vymakáme zase o kus lépe. Chceme tento festival dělat opravdu jinak než festivaly, které běžně znáte a budeme se snažit vymyslet co nejvíce akcí i během roku. Děkujeme i vám všem, kteří podpořili buskery ze svého a doufejme že i díky vám se k nám budou rádi vracet a nemít Plzeň jen za město nejlepšího piva, ale i za město kde se dá udělat zatraceně dobrá párty i bez davů turistů. Samozřejmě víme, že je to ještě dlouhá cesta, ale už nyní je nám jasné, že má prostě smysl a když nás budete podporovat i nadále, věřte že Pilsen Busking Fest bude víc a víc i váš festival, “ hodnotí festival programový ředitel Jan Šinko.

Festival očividně roste každým rokem a získává si více a více podpory ze všech směrů.Příští rok jej nechtějí organizátoři moc nafukovat, ale raději by vypilovali některé nedostatky, které se při letošním ročníku objevili a dopřáli tak lepší komfort jak divákům tak pouličním umělcům.

pbf2017_01