X
  • 16.9.2017
  • By Pilsen Busking Fest
  • Komentáře nejsou povoleny
  • in Nezařazené

Pilsen Busking Fest začíná už ve středu a potrvá do soboty!

Na Pilsen Busking Fest se od středy 20.9. do soboty 23.9. sjedou umělci z celého světa a Plzeň tak v těchto dnech zažije doslova infůzy různorodého umění a kultur. Festival nabízí kromě hudby či divadla i další aktivity typu workshopů, tančíren nebo kreativních zón a je určen skutečně všem věkovým či sociálním skupinám.

Pilsen Busking Fest nabízí mnoho zážitků a nečekaných momentů a je tak těžké dopředu vybrat ty nejzajímavější. Pokusili jsme se tak zmapovat jeden den po druhým a upozornit na vystoupení, která by neměla nikomu uniknout. Jsme připraveni i na nepřízeň počasí a maáme za každou buskingovou zónu alternativu v přilehlých klubech a restauracích. Program se pak nebude měnit co se týče časů, ale pouze lokality. Novinkou letošního ročníku je zpracovaný program na webu clashfinder a každý návštěvník, tak může ve svém mobilním telefonu sledovat aktuální změny či si jen zvýraznit své favority. Program lze naleznout zde: https://clashfinder.com/s/buskingfest2017/

„Vybíráme takový program, který je zajímavý jak pro mladé lidi a děti, střední generaci, tak i pro naše babičky a dědečky. Jak už bylo řečeno - na festival je vstupné zdarma -  a je na každém návštěvníkovi, jestli daného umělce podpoří „vhozením mincí do klobouku“ či nikoliv,“ připomíná Karel Pánek, technický ředitel festivalu. Celý festival budou fungovat dvě zóny - U Branky a v Riegrově ulici určené primárně pro artisty, komedianty, žongléry, fireshow a další netradiční vystoupení. Jsou připravení 3 mistři ohně, 3 pouliční komedianti, one man band nebo třeba jogín/iluzionista. Seznamte se s nimi v našem výpisu umělců zde.

11393008_10153288889795791_7987174461802989886_o

Ve středu se na hlavním podiu na náměstí Republiky nejdříve ukáží francoužští akrobaté, tanečníci a breakdanceři Surprise Effect, po nich vystoupí na pódiu největší hvězda festivalu Jyoti Ram, který se do programu přidal jako poslední! Tento 46 letý jogín, multiinstrumentalista a především iluzionista ukáže každému že levitace je možná a udržet 5 koulí na hlavě není nemožné. Ihned po něm náměstí rozduní Tokhi & The Groove Army se svým bubenickým vystoupením a celý program hlavního pódia zakončí Italové Light Chilli se speciální show „Italian Barbecue“ o které lze dopředu prozradit pouze to, že se k nim na pódiu přidá i fireshow mistr Blaze z Austrálie. Tento den proběhne ještě workshop a tančírna ve stylu House a Silent afterparty o kterou se postará DJ Yugoshka.

lichi7

Ve čtvrtek se pak na hlavním pódu vystřídají skvělý I Wish I Was a Fish, Maurizio Presidente, The Entropies a na závěr zpěvák roku v anketě Anděl Thom Artway s kapelou. Tento den se poprvé na festivale ukáží i živé sochy Mirror Crew, ve Zvedni Zadek Zone se uskuteční otevřený jam kapel a na Silent afterparty zahraje DJ Elien svůj psytrancový set. Páteční zlatý hřeb začíná v 19:00 s Izraelsko folk rockovou skupinou Forest, které vystřídá bubenické duo Puto Production a celý večer zakončí Senor Markusen ze Španělska, který je sice úplně sám, ale didgeridoo, perkuse, buben a další nástroje z něj dělají akustickou taneční bombu. Perličkou je, že se ten den ukáže na ulici i Dominik Feri se svým jazzovým setem u piana a večer v duu FalaFellas opanuje Silent Disco afterparty. Tančit se bude ale opět i v ulicích a to díky Salsa workshopu a tančírně.

thom01

Poslední den festivalu ozdobí netradiční vystoupení kapel Frajara Putika a Tabasker, kteří zahrají proti sobě na náměstí Republiky a zajistí tak každému hodně zábavný a originální zážitek z koncertu. Po nich přijde hráč na trubky, odpad a další dobře znějící věci El-loren ze Španělska a celý festival uzavře americký rapper žijící nyní v Berlíně Infidelix na kterého naváže DJ Poeta se svojí hip hopovou afterparty. 

el-loren

Více informací o festivalu:

aftermovie z loňského ročníku:
https://www.facebook.com/PilsenBuskingFest/videos/vb.248326328851912/469368383414371/?type=2&theater

web: http://buskingfest.cz/

facebooková událost: https://www.facebook.com/events/123517018256894/

profil na Facebooku: https://www.facebook.com/PilsenBuskingFest/

profil na Instagramu: https://www.instagram.com/pilsenbuskingfest/

profil na Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCu4b0VdFXWmtR1PmKmnAcHg