X
  • 27.8.2017
  • By Pilsen Busking Fest
  • Komentáře nejsou povoleny
  • in Nezařazené

Pilsen Busking Fest odhaluje kompletní seznam umělců!

Pokud vás zajímalo, co všechno bude na letošním festivalu prezentujícím to nejlepší umění na ulici, máme dobrou zprávu. Pilsen Busking Festu hlásí kompletní seznam vystupujících! Plzeň se ve dnech 20. až 23. září na promění ve světovou metropoli a skutečně ožije díky největšímu festivalu pouličního umění v Česku a návštěvníci se můžou těšit na skutečně pestrou přehlídku různorodých uměleckých žánrů, kterým bude dominovat hudba a pouliční komedianti.

„Stěžejní částí celého festivalu bude tvořit hudební program. Na festivale se ukáží jak jednotlivci, tak i celé kapely všech tradičních, ale i netradičních žánrů. Z největších hvězd je potřeba zmínit například Berlínské world music trio Trouble Notes, držitele ceny Anděl za zpěváka roku Thoma Artwaye, rapera z Texasu Infidelixe nebo one man didgeridoo band Senor Markusen ze Španělska. Své kouzlo má podle mně každý vystupující a je jen na divákovi, aby si našel své favority,“ říká Jan Šinko, programový ředitel festivalu.

16422330_1446757665357846_8326976112991107471_o

Poslední přidaní buskeři jsou: Dominik Feri, Puto Production, Marcos Masetti, Raoul Gomiero, Vlněna, Mayberian Sanskulotts, Drumz 'n' Basez, Muted G, Yatera, Los Gádžos a Martin Jáchym

Organizátoři si na návštěvníky festivalu nepřipravili pouze klasická hudební vystoupení. Milovníci tance se mohou těšit na Salsa či House tančírnu, street dance show nebo na akrobaty a tanečníky Surprise Effect z Francie. Novinkou pro letošní ročník bude beatbox battle nebo vystoupení dětí z nízkoprahového domu v Hořovicích. Poprvé se v prostoru před Západočeským muzeem uskuteční Open mic. Zde si plzeňáci budou moci sami vyzkoušet jaké to je stát za mikrofonem a bavit publikum. Dále se uskuteční různé jamy, drum circle a mnoho spontánních a nečekaných koncertů. Specialitou letošního ročníku bude zajištění programu i po 22 hod. večerní, kdy je zakázána hlasitá produkce. Na náměstí republiky se po 22 hod. uzavřou 3 stany a program bude pokračovat! Návštěvník si bude moci vybrat, jestli chce poslouchat nebo tančit. V jednom stanu budou probíhat akustické koncerty pro klid duše a v tom druhém festival udělá radost všem, kteří ještě nemají dost tancování v podobě Silent afterparty známé například z festivalu Živá Ulice či jiných tichých „tanečních párty“.

A to zdaleka není vše. Čím dál tím oblíbenější pouliční komedianti, žongléři a akrobaté si již po třetí najdou cestu do Plzně. Letos se můžete těšit například na žongléra se zkušenostmi z Cirque de Soleil Yoshi Chladného z Kanady, pizza guye Raoula Gomieriho z itálie, fireshow v podání Blaze z Austrálie nebo například navrátilce Marcose Masettiho z Argentiny. Nebude chybět ani statické umění, které bude letos zastoupeno graffiti, výstavou obrazů na téma Emoce, malováním na obličej nebo velice žádanou Živou Velrybu, kolem které vyroste kreativní zóna pro děti i dospělé a pomůže tak vytvořit přátelskou atmosféru na fetivalu.

Puto Production - 1 - 02-04-2015 - Badehaus Szimpla

Už se na festival moc těšíme a doufáme, že se nám povede ještě lépe vysvětlit lidem podstatu pouličního umění, buskingu a naučit je podporovat kvalitní umění odměnou „do klobouku,“ dodává Karel Pánek, technický ředitel festivalu.

Více informací o festivalu:

kampaň na HitHitu:

https://www.hithit.com/cs/project/3927/pilsen-busking-fest-2017-umelci-na-ulici

aftermovie z loňského ročníku:

https://www.facebook.com/PilsenBuskingFest/videos/vb.248326328851912/469368383414371/?type=2&theater

facebooková událost: https://www.facebook.com/events/123517018256894/

profil na Facebooku: https://www.facebook.com/PilsenBuskingFest/

profil na Instagramu: https://www.instagram.com/pilsenbuskingfest/

profil na Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCu4b0VdFXWmtR1PmKmnAcHg