X

Máme pro vás první potvrzené umělce a ambasadory PBF 2017!

V Plzni se v termínu 20. až 23. září již po čtvrté uskuteční mezinárodní festival pouličního umění nazvaný Pilsen Busking Fest 2017. Umělci z nejrůznějších koutů světa v historickém centru a jeho okolí návštěvníkům představí pestrou škálu uměleckých disciplín od muziky, přes tanec, sochařství až po kreativní dílny pro malé i velké.

Plzeň v září opět navštíví světoví hudebníci, kapely, tanečníci, divadelníci, malíři, sochaři a především pouliční komedianti, těšící se čím dál většímu zájmu.

Infidelix

Infidelix08

Maurizio Presidente
maurizio01

"Náš každodenní život se zrychluje, mnoho z nás tráví svůj život více na internet než ve skutečných vztazích, a mluví s jinými nejvíce jen ve své práci. Na ulici se s úsměvem moc nepotkáte, veřejný prostor sdílíte s lidmi, ale jednoduše řečeno jste v něm sami. Chceme pomocí kvalitní a různorodé kultury, která jako univerzální jazyk dokáže lidi propojovat, oživit město Plzeň a vrátit do ulic a parků aktivní život. Busking – tedy pouliční umění - roztančilo či rozezpívalo celé ulice už v minulých ročnících a my věříme, že se to povede i letos,“

Prvním lákadlem, na které se už můžete těšit, je pouliční hip hoper INFIDELIX, který pochází z amerického Texasu a v současnosti žije v Berlíně. Nápad na jeho účinkování vzešel od fanoušků festivalu, kdy si o něj vyloženě jeden kamarád napsal. Plzeňané se dále se mohou těšit na skvělou multinárodnostní kapelu hrající chanson, swing, reggae, salsu a africké rytmy MAURIZIO PRESIDENTE, na ty nejohebnější tanečníky a akrobaty z Francie SURPRISE EFFECT, buskerské trio THE TROUBLE NOTES z Německa nebo na jednoho z nejlepších krotitelů ohně BLAZE z Austrálie! Z domácí scény festival představí například pražskou folk-popovou kapelu THOM ARTWAY, či uskupení hrající psychedelic tribal trance nazvané YEDHAKI:NAUTIKA. Další program budeme zveřejňovat postupně, sledujte náš fb profil!

Surprise Effect

surpriseE02

Letošní ročník Pilsen Busking Festu přináší řadu inovací nejen v oblasti technického vybavení, ale hlavně v programové nabídce. Navíc si pro letošek našel i podporovatele z řad významných osobností kulturního a společenského života.

Svoji podporu našemu festivalu vyjádřili mmj. držitelka ceny Anděl za objev roku LENNY nebo herec PAVEL LIŠKA, který jak sám říká, pouličním uměním začínal a má na něj ty nejlepší vzpomínky.

Lenny

Lenny_foto

„Pilsen Busking Fest je netradiční také v tom, že návštěvník nikdy neví, kdy a kde natrefí na kulturní produkci, kde  ho překvapí a neplánovaně vtáhne do děje, čož se prostě nikomu u televize nestane,“ 

Festival Pilsen Busing Fest 2017 proběhne 20. – 23. září pod záštitou náměstka hejtmana pro oblast kultury a památkové péče pana Mgr. Martina Baxy a jeho hlavní část se bude odehrávat na Náměstí republiky, v přilehlých ulicích a parcích.

Thom Artway

thom02

Fotografie z předešlých ročníků: http://buskingfest.cz/#galerie

 

 

 

Leave a Reply

Your Name *
Your Email *
Website
Message